przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

II turniej SMS CUP 2017 - Wrocław

2017_turniej_sms_wroclaw.jpgUczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica uczestniczyli w II turnieju SMS CUP, który odbył się we Wrocławiu.

W pierwszym dniu turnieju grali uczniowie klasy V i VI z czterech Szkół Mistrzostwa Sportowego (Wrocław, Katowice, Żywiec, Legnica). I miejsce w turnieju zajęli uczniowie SMS Miedź z klasy VI (grupa młodzika starszego, rocznik 2005), zawodnicy trenera Mateusza Wietrzaka.

Wyniki:
1. Legnica - Wrocław 6a - 7:1 (strzelcy: I. Makarow x2, Ewkowski x2, Baran x2, Mrozik)
2. Legnica - Wrocław Olympic - 5:2 (Mrozik x5)
3. Legnica - Wrocław FC - 7:3 (I. Makarow x4, Mrozik x3)
4. Katowice - Legnica - 1:2 (Ewkowski, Romanowski)
5. Żywiec - Legnica - 1:8 (Mrozik x4, W. Makarow x2, I. Makarow, Ewkowski)

Najlepszym strzelcem zespołu został Maciej Mrozik zdobywając 13 bramek.

Uczniowie klasy V, zawodnicy trenera Rafała Fościaka w swojej kategorii wiekowej zajęli III miejsce. Wyróżniającym zawodnikiem na tle innych z drużyny był Mateusz Wańkowicz.

Następnego dnia odbył się dalszy ciąg rywalizacji sportowej w ramach SMS CUP przeznaczony dla klasy IV i VII Szkoły Podstawowej. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej SMS Miedź, w swojej kategorii wiekowej zajęli II miejsce.

WYNIKI:
SMS Żywiec I - SMS MIedź Legnica 3:2
SMS Żywiec II - SMS MIedź Legnica 2:1
SMS Katowice I - SMS Miedź Legnica 3:1
SMS Katowice II - SMS Miedź Legnica 4:3

Warto zaznaczyć, że o końcowym wyniku zadecydował konkurs rzutów karnych, które lepiej egzekwowali zawodnicy SMS Miedź.

Podobnie jak młodsi koledzy, II miejsce w swojej kategorii, zajęli uczniowie VII klasy SP. W pierwszym meczu zawodnicy trenera Skrzypka pokonali zespół z Wrocławia 1:0 składający się z zawodników Śląska Wrocław. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kornel Czochara.

W kolejnych meczach zawodnicy odnotowali następujące wyniki: 2:1 SMS Wrocław 2, 2:2 SMS Wrocław 3, 2:4 SMS Katowice oraz efektowne 8:2 z SMS Żywiec. W ostatnim meczu po dwie bramki zdobyli Oskar Narewicz oraz Kornel Czochara.

- Gratuluję naszym uczniom dobrych występów i osiągniętych sukcesów. Myślę, że możliwość rywalizacji w ramach SMS CUP jest dla nas wszystkich dobrą okazją do podnoszenia swoich umiejętności oraz zawiązywania nowych znajomości i przyjaźni. Cieszę się, że możemy uczestniczyć we wspólnym tworzeniu tego projektu – powiedział po turnieju trener Skrzypek.

SMS Plan Lekcji
SMS zastępstwa
SMS Dziennik
Strefa Miedzi Legnica

"Dzisiaj bez dobrego szkolenia młodzieży nie ma profesjonalnego klubu, a szkoła to znakomite uzupełnienie oferty Akademii Piłkarskiej Miedzi. Liczę, że absolwenci SMS Miedź w przyszłości zostaną zawodowymi piłkarzami".

Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.