Niech nowy rok będzie tak udany, jak mecz z Zagłębiem Lubin

2018_sms_rozpoczecie.jpgPunktualnie o godz. 15:00 w sali wykładowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczęto oficjalną uroczystość związaną z inauguracją nowego roku szkolnego w Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica. – Mam nadzieję, że ta punktualność i dyscyplina będzie nam towarzyszyć przez cały rok szkolny, a nawet dłużej – mówiła Monika Gagaczowska-Panek, dyrektor SMS-u.

W nowym roku szkolnym do SMS-u uczęszczać będzie 215 uczniów: 117 w szkole podstawowej, 73 w liceum oraz 25 w gimnazjum, które w związku z reformą oświaty są wyłączane z systemu edukacji. Przed dziećmi i młodzieżową kolejne wyzwania związane z nauką i trenowaniem piłki nożnej. O tym, że w SMS-ie Miedź jedno i drugie da się pogodzić świadczą dokonania laureatów stypendiów prezydenta miasta Legnicy. Sześciu chłopcom, którzy w poprzednim roku ukończyli pierwszą klasę liceum, dyrektor Gagaczowska-Panek oficjalnie pogratulowała świetnych wyników w nauce i zachowania podczas poniedziałkowej uroczystości.

Monika Gagaczowska-Panek wspomniała też o bardzo dobrej zdawalność matur w SMS-ie. W poprzednim roku wyniosła ona 82 proc. Bezbłędni natomiast byli abiturienci w egzaminie z języka polskiego (100 proc. zdawalności!). Bliska ideału była także zdawalność z języka angielskiego.

Dyrektor zwróciła uwagę, że każdy uczeń przystępuje do nowego roku szkolnego z czystą kartą. Podkreśliła przy tym, jak ważne jest dobre wejście w nowy etap edukacji. – Podobnie jak Platon uważam, że najważniejszy w każdym działaniu jest początek. Dlatego życzę wam, by był on udany. Dobry początek to połowa sukcesu. Widzieliście to pewnie wczoraj na meczu – mówiła Monika Gagaczowska-Panek, nawiązując do zwycięstwa piłkarzy Miedzi w derbowym starciu z Zagłębiem Lubin.

Podczas uroczystości głos zabrał Norbert Palimąka, prezes legnickiej fundacji ESPA, która nieodpłatnie zaopatruje zawodników SMS-u Miedź w piłkarskie obuwie. – Deklaruję gotowość i chęć wsparcia również w nowym roku szkolnym. Chętnie będziemy się z wami dzielić obuwiem, które otrzymujemy – zapowiedział pan Norbert.

Życząc wszystkim uczniom owocnej nauki w roku szkolnym 2018/2019, dyrektor Monika Gagaczowska-Panek jeszcze raz wspomniała niedzielne spotkanie Miedzi Legnica z Zagłębiem Lubin. – Chciałabym, żebyście mogli powiedzieć, że nasza szkoła i nasza akademia rozwijają was, że dobrze wam się tutaj funkcjonuje, że chcecie tu być, i że to przywilej, a nie obowiązek. Życzę wszystkim, aby ten rok szkolny był równie udany jak wczorajszy mecz – zakończyła pani dyrektor.

Warto jeszcze podkreślić bardzo udany występ grupy muzycznej „Zdemaskowane”. Dziewczęta zaprezentowały w auli PWSZ wiązankę znanych utworów z filmów „Piękna i Bestia” oraz „Piraci z Karaibów”.