przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

SMS do rodziców

sms-spotkanie.jpgW środę w Siedzibie Akademii Piłkarskiej Miedzi przy ul. Żółkiewskiego 8 w Legnicy odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące powstającej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica, która zostanie otwarta od września. Było sporo pytań, merytoryczna dyskusja, ale też rodzinna atmosfera.

Zebranie odbyło się w siedzibie Akademii Miedzi, której SMS będzie częścią i uzupełnieniem – dzieci trenują w Akademii, mieszkają w klubowej bursie, a od września będą jeszcze uczyć się w szkole Miedzi. Na początek powstaną pierwsze i drugie klasy gimnazjum (rocznik 2000 i 2001) oraz liceum (rocznik 1997 i 1998) - oferta jest skierowana do chłopców, jak i dziewcząt. W środę w nowoczesnym pokoju dziennym bursy, przystosowanym do tego typu spotkań, zebrało się ok. 70 rodziców kandydatów do SMS. – To projekt unikatowy na skalę kraju. Państwa dzieci u nas trenują, mieszkają, a teraz jeszcze będą się uczyć, a wszystko to niemal z darmo. Uczestniczymy w historycznym wydarzeniu – przekonywał Janusz Kudyba, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi.

O projekcie szkoły i jego głównych założeniach opowiedziała zebranym Anna Tymińska, która z powodzeniem prowadzi już takie szkoły we Wrocławiu i w Żywcu. Mówiła m.in. o miejscu nauki, czyli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, logistyce przedsięwzięcia oraz o priorytetowych działaniach. – Państwa dzieci będą grały w futbol na najwyższym poziomie, ale mają również uczyć się na najwyższym poziomie. W tym roku wynik egzaminów gimnazjalnych w naszej szkole we Wrocławiu przekroczył średnią wojewódzką i taki model chcemy kontynuować tutaj. Główny nacisk położymy na języki obce – angielski i niemiecki, matematykę, przedmiot obowiązkowy na maturze oraz biologię i chemię, bo część piłkarzy będzie chciała kontynuować naukę na uczelniach wyższych, na kierunkach o profilu sportowym – wyjaśniła Tymińska, która także odpowiadała na pytania rodziców. Tych interesowały m.in. szczegóły związane z testami i zasadami naboru, ale także informacje dotyczące opłat. Przypomnijmy, że w pierwszym roku nauka w SMS będzie bezpłatna. Być może będzie tak także w latach kolejnych. Jeśli zostaną wprowadzone opłaty to nie wyższe niż 50 zł miesięcznie. Dla uczniów spoza Legnicy zakwaterowanie w bursie kosztuje zaledwie 120 zł miesięcznie. W tej cenie jest nie tylko mieszkanie, ale też pełne wyżywienie i opieka wychowawców. Uczniowie zostaną ponadto wyposażeni w sprzęt sportowy. – To najlepsza oferta, jaką widziałam w Polsce. Naprawdę warto z niej skorzystać – zachęcała rodziców Tymińska. Zresztą większość z nich już jest przekonana do tego pomysłu. Do szkoły wpłynęło już sporo podań kandydatów na uczniów.

Już dziś o godz. 17.30 oraz 19.00 kolejne spotkania z rodzicami, a w przyszłym tygodniu rozpoczną się testy sprawnościowe kandydatów do szkoły. We wtorek o godz. 10.00 na boisku przy ul. Świerkowej odbędą się testy dla kandydatów do gimnazjum, a dzień później na tym samym boisku, również o godz. 10.00, rozpoczną się testy dla kandydatów do liceum. To będą pierwsi młodzi uczniowie, którzy otworzą SMS Miedź w Legnicy. Oczywiście, jeśli wypadną pozytywnie podczas naborów. Drugą turę testów zaplanowano na maj. Cały czas w siedzibie Akademii Piłkarskiej Miedzi (pokój nr 1) można składać podania o przyjęcie do szkoły (wnioski do pobrania na stronie www.szkola.miedzlegnica.eu ). Więcej informacji udziela Kierownik ds. Organizacyjnych Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica Paweł Kościółek pod nr tel. 510-292-406. Serdecznie zapraszamy!

SMS Plan Lekcji
Podręczniki 2019/20
SMS Dziennik
Strefa Miedzi Legnica

 

"Kiedy czasy są gorsze, nie przestawaj wierzyć, pracuj ciężko, a wszystko się poprawi."

Harry Kane 

 

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015

belka-face-sms_2.jpg

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.