przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

SMS Miedź Legnica – najlepsza oferta na rynku!

boiska_apml.jpgPierwszy rok nauki bezpłatny, a kolejne z ewentualnymi opłatami nie wyższymi niż 50 zł miesięcznie. Za to w zamian m.in. nauka w prywatnej szkole pod okiem doświadczonych nauczycieli, 16 godzin tygodniowo zajęć piłkarskich, obozy sportowe, sprzęt piłkarski, opieka specjalistów i możliwość zamieszkania w bursie z wyżywieniem oraz opieką wychowawców. Nie czekaj – rozpocznij naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica! Oferta skierowana jest zarówno do chłopców, jak i dziewcząt w wieku gimnazjalnym i licealnym.

W trakcie spotkań władz powołanej do życia Szkoły Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica z rodzicami kandydatów na uczniów, padło sporo pytań, m.in. o system kształcenia i opłaty. Jeszcze raz przypominamy najważniejsze fakty dotyczące nauki w SMS. Szkoła będzie częścią i uzupełnieniem Akademii Piłkarskiej Miedzi – dzieci trenują w Akademii, mieszkają w klubowej bursie, a od września będą jeszcze uczyć się w szkole Miedzi. Na początek powstaną pierwsze i drugie klasy gimnazjum (rocznik 2000 i 2001) oraz liceum (rocznik 1997 i 1998). W pierwszym roku istnienia SMS nauka w niej będzie bezpłatna. Być może będzie tak również w latach kolejnych. Jeśli zostaną wprowadzone opłaty to na pewno nie wyższe niż 50 zł miesięcznie. Dla uczniów spoza Legnicy zakwaterowanie w klubowej bursie kosztuje zaledwie 120 zł miesięcznie. W tej cenie jest nie tylko mieszkanie, ale też pełne wyżywienie i opieka wychowawców. Uczniowie zostaną ponadto wyposażeni w sprzęt sportowy. – To najlepsza oferta, jaką widziałam w Polsce. Naprawdę warto z niej skorzystać – zachęca Anna Tymińska, która z powodzeniem prowadzi już takie szkoły we Wrocławiu i Żywcu, a teraz także w Legnicy. Siedziba SMS będzie się mieścić w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Tam będą się odbywać zajęcia lekcyjne. – Dzieci będą grały w futbol na najwyższym poziomie, ale mają również uczyć się na najwyższym poziomie. W tym roku wynik egzaminów gimnazjalnych w naszej szkole we Wrocławiu przekroczył średnią wojewódzką i taki model chcemy kontynuować tutaj. Główny nacisk położymy na języki obce – angielski i niemiecki, matematykę, przedmiot obowiązkowy na maturze oraz biologię i chemię, bo część piłkarzy będzie chciała kontynuować naukę na uczelniach wyższych, na kierunkach o profilu sportowym – wyjaśnia Tymińska.

W programie szkolenia przewidziano aż 16 godzin zajęć sportowych tygodniowo, prowadzonych w szkole przez trenerów klubowych Miedzi, aby zachować ciągłość szkolenia. Treningi piłkarskie będą się odbywały m.in. w bazie treningowej Akademii Piłkarskiej Miedzi przy ul. Świerkowej w Legnicy, w oparciu o wieloletni program szkolenia, opracowany w ostatnim czasie w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Nad prawidłowym rozwojem dzieci będą czuwali nie tylko wykwalifikowani trenerzy piłkarscy, w tym trenerzy bramkarzy i poszczególnych formacji, ale też m.in. dietetyk, fizjoterapeuta i ratownik medyczny. Dodatkowo treningi będą częściowo zindywidualizowane i dostosowane do poszczególnych zawodników tak, aby zmaksymalizować ich rozwój. – Stworzyliśmy unikalny program szkolenia, bardzo mocno integrując treningi w szkole i klubie. W szkole większy nacisk położymy na zajęcia ogólnorozwojowe, a w klubie na trening typowo piłkarski. Wszystko to będzie się kompleksowo uzupełniać. Będziemy elastycznie, ale jednocześnie maksymalnie efektywnie, zarządzać czasem ucznia, przeznaczonym na zajęcia sportowe – wyjaśnia Martyna Pajączek, Prezes Zarządu Miedzi Legnica.

Każdy uczeń SMS otrzyma zarówno profesjonalny sprzęt sportowy, jak i odzież treningową wysokiej jakości. Postępy w rozwoju graczy będą na bieżąco monitorowane poprzez system testów sprawnościowych, które będą przeprowadzane przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Dodatkowo uczniowie SMS wyjadą też na obozy sportowe oraz wezmą udział w szeregu działań integracyjnych, takich jak wspólne oglądanie i analiza meczów. – Nauka i gra w piłkę nożną w SMS Miedź Legnica to najlepszy z możliwych wyborów. Zachęcam wszystkich do podjęcia nauki w gimnazjum i liceum Miedzi, bo to najlepsza droga do piłkarskiego rozwoju – zapewnia Martyna Pajączek, prezes Miedzi.

SMS Plan Lekcji
Podręczniki 2019/20
SMS Dziennik
Strefa Miedzi Legnica

 

"Kiedy czasy są gorsze, nie przestawaj wierzyć, pracuj ciężko, a wszystko się poprawi."

Harry Kane 

 

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015

belka-face-akademia_2.jpg

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.