Wystawa o historii Biblii

2017_sms_wycieczka.jpgW Wielkim Tygodniu uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści i licealiści byli wraz z nauczycielami na interaktywnej wystawie na temat historii Biblii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Gedeonitów w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy.

To wyjątkowa wystawa podróżująca po całej Polsce, przedstawiająca 3500 lat historii Pisma Świętego, od początków jego powstawania aż po dzisiejsze czasy. To nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie, bowiem uczniowie mogli dotknąć wszystkich zgromadzonych eksponatów – wziąć w ręce kamienne tablice, zwoje papirusu, zapisane na zwierzęcej skórze Pisma Hebrajskie, zadrukowany papier czerpany. Zobaczyli pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana ta ponadczasowa lektura – od znalezisk w Qumran poprzez znane wydania pisma: Septuagintę, Wulgatę i pierwszą drukowaną Biblię Gutenberga po Pisma Erazma z Rotterdamu, Lutra, aż do Biblii wydanych w naszym wieku.