O AKADEMII

o_akademii.jpgW Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica szkolimy w tej chwili prawie 400 dzieci, podzielonych na 16 grup rozgrywkowych, z którymi pracują wykwalifikowani trenerzy. Osobne specjalistyczne trenningi mają też młodzi bramkarze. Młodzież szkolona w Akademii Piłkarskiej Miedzi jest w wieku od 4 do 21 lat. W naszej Akademii funkcjonują także dwa zespoły kobiece (jeden występuje w 2 lidze kobiet, a drugi to grupa naborowa).

Młodzi piłkarze Akademii uczestniczą w rozgrywkach piłkarskich pod egidą OZPN, DZPN i PZPN oraz w turniejach (grupy żaków i orlików). Sezon 2017/18 zespoły juniorów młodszych oraz juniorów starszych Miedzi rozpoczęły w Centralnych Ligach Juniorów U-17 i U-19, a dodatkowo w rundzie wiosennej zespół .trampkarzy Miedzi zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Zespół rezerw Miedzi (U-21) występuje w rozgrywkach III ligi.