O AKADEMII

o_akademii.jpgW Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica szkolimy w tej chwili prawie 400 dzieci, podzielonych na 14 grup rozgrywkowych, z którymi pracują wykwalifikowani trenerzy. Nadzór nad procesem szkolenia sprawuje dyrektor Akademii, Marek Śledź. Osobne specjalistyczne trenningi mają też młodzi bramkarze. Młodzież szkolona w Akademii Miedzi jest w wieku od 4 do 21 lat.

Młodzi piłkarze Akademii uczestniczą w rozgrywkach piłkarskich pod egidą OZPN i DZPN oraz w turniejach (grupy żaków i orlików). W sezonie 2014/15 oraz 2015/16 zespół juniorów młodszych zwyciężył w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych i awansował do rozgrywek Ligi Makroregionalnej, w której grają najlepsze drużyny młodzieżowe w Polsce.