Miedź na podium plebiscytu Gazety Wrocławskiej

2016_klasa_roku_wroclaw.jpgUczniowie SMS Miedź Legnica odebrali we Wrocławiu nagrodę za zajęcie II miejsca w plebiscycie sportowym Gazety Wrocławskiej. Uroczysta gala odbyła się w Narodowym Forum Muzyki. Zawodnicy Akademii Miedzi do samego końca walczyli o zwycięstwo.

Podczas gali na najlepszego sportowca i trenera Dolnego Śląska swój czas mieli także młodzieżowi sportowcy. Podczas uroczystości nie zapomniano także o sporcie szkolnym. Wręczano nagrody dla np. najlepszych wuefistów oraz klas sportowych. Właśnie ta druga kategoria interesowała nas najbardziej. W plebiscycie brała udział klasa sportowa SMS Miedź Legnica, która w tym sezonie zasłużyła się m.in. wywalczeniem awansu do rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych.

Najgroźniejszym plebiscytowym rywalem legniczan była klasa piłki ręcznej z SMS Junior Wrocław i to właśnie wrocławianie zajęli pierwsze miejsce. Zaraz za nimi uplasowali się legniczanie, którzy całą klasą odebrali pamiątkowy upominek. Podczas gali nie brakowało także Michała Grządkowskiego i Wojciecha Górskiego trenerów klasy oraz Janusza Kudyby dyrektora Akademii Miedzi.

- To bardzo duże wyróżnienie dla tych chłopców. Do pierwszego miejsca zabrakło kilka głosów, ale cieszymy się także z drugiej pozycji. Bardzo dziękuję w imieniu swoim jak i drużyny za tak duże wsparcie podczas głosowania – mówił po gali Janusz Kudyba.

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ