Nabór do SMS i Akademii Miedzi – ostatnia szansa!

2014_testygimnazjum_do_sms_-_1.jpgTo już ostatnie dni selekcji kandydatów do Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Akademii Miedzi! We wtorek 10 czerwca o godz. 11.00 na boiskach treningowych Akademii Piłkarskiej Miedzi (ul. Świerkowa) odbędzie się ostatni test sprawnościowy dla kandydatów z roczników 1997 i 1998, którzy nie mogli się stawić w poprzednich terminach.

O miejsca w SMS i Akademii Piłkarskiej Miedzi trwa zażarta walka. Na poprzednie testy przyjechali kandydaci nie tylko z Legnicy i okolic, ale z całej Polski! Niektórzy pokonali ponad 400 km, by zawalczyć o miejsce w Miedzi i szansę zostanie profesjonalnym piłkarzem. Listy zawodników, którzy pozytywnie przeszli selekcję są już niemal gotowe. – To już ostatni nabór i skierowany do chłopców i dziewcząt z roczników 1997 i 1998, a więc do pierwszej i drugiej klasy liceum. Kandydaci będą musieli przejść nasze testy sprawnościowe – wyjaśnia Paweł, Kościółek, kierownik ds. organizacyjnych Akademii Piłkarskiej Miedzi. Testy odbędą się we wtorek 10 czerwca o godz. 11.00 na boiskach treningowych Akademii Miedzi [przy ul. Świerkowej w Legnicy.

Przypomnijmy, że nauka w Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica – prywatnym gimnazjum oraz liceum – ruszy od września. Szkoła będzie częścią i uzupełnieniem Akademii Piłkarskiej Miedzi – dzieci trenują w Akademii, mieszkają w klubowej bursie, a od września będą jeszcze uczyć się w szkole Miedzi. Na początek powstaną pierwsze i drugie klasy gimnazjum (rocznik 2000 i 2001) oraz liceum (rocznik 1997 i 1998). W pierwszym roku istnienia SMS nauka w niej będzie bezpłatna. Być może będzie tak również w latach kolejnych. Jeśli zostaną wprowadzone opłaty to na pewno nie wyższe niż 50 zł miesięcznie.

Dla uczniów spoza Legnicy zakwaterowanie w klubowej bursie kosztuje zaledwie 120 zł miesięcznie. W tej cenie jest nie tylko mieszkanie, ale też pełne wyżywienie i opieka wychowawców. Uczniowie SMS zostaną ponadto wyposażeni w sprzęt sportowy, jak i odzież treningową wysokiej jakości. Postępy w rozwoju graczy będą na bieżąco monitorowane poprzez system testów sprawnościowych, które będą przeprowadzane przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Dodatkowo uczniowie SMS wyjadą też na obozy sportowe oraz wezmą udział w szeregu działań integracyjnych, takich jak wspólne oglądanie i analiza meczów, a nad ich prawidłowym rozwojem będzie czuwać nie tylko kadra trenerska i pedagogiczna, ale także eksperci, a wśród nich dietetyk i fizjoterapeuta.