przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

Ogromne zainteresowanie naborem do szkoły Miedzi

2014_testygimnazjum_do_sms_-_44.jpgBlisko siedemdziesięciu gimnazjalistów wzięło udział we wtorkowych testach sprawnościowych do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica. Młodzi piłkarze i piłkarki przyznawali, że w najnowszym przedsięwzięciu naszego klubu widzą swoją szansę na profesjonalną karierę piłkarską. Nabór obserwował dr Miłosz Stępiński, trener reprezentacji Polski U-20!

Pierwszy dzień testów sprawnościowych zgromadził blisko 70 kandydatów do prywatnego gimnazjum Miedzi. Wszyscy oni musieli przejść przez trzy stacje testowe oraz zaprezentować swoje umiejętności w grze kontrolnej, którą obserwowało aż sześciu trenerów, wśród nich m.in. dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Janusz Kudyba, a także Wojciech Górski czy Remigiusz Jezierski. Poszczególne zadania obserwowali także trenerzy odpowiedzialni za przygotowanie ruchowe i motoryczne zawodników, a pomiary wyników poszczególnych ćwiczeń były dokonywane przy pomocy specjalistycznego sprzętu. – Chcemy w przyszłości być profesjonalnymi piłkarzami, dlatego tutaj jesteśmy – mówili młodzi zawodnicy, którzy na testy do SMS Miedź przyjechali aż z Wałbrzycha. Podobne wypowiedzi można było usłyszeć od innych uczestników testów. – Miedź jest bardzo dobrym klubem. Trenuję w Akademii Piłkarskiej Miedzi, chcę też uczyć się w SMS, a w przyszłości chciałbym występować w pierwszym zespole Miedzi – powiedział Adrian Szpak, zawodnik Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Naborowi do SMS Miedź przyglądał się z boku dr Miłosz Stępiński. Szkoleniowiec reprezentacji Polski U-20 oraz uczestnik staży naukowo-trenerskich w takich klubach jak Liverpool FC, Sparta Praga, czy Hertha Berlin, a dodatkowo autor kilkudziesięciu referatów naukowych i prac metodycznych związanych z piłką nożną, bardzo pozytywnie ocenił inicjatywę Miedzi Legnica. – Akademie piłkarskie są miejscami w których „produkuje” się kompletnych zawodników i na takich zasadach funkcjonuje cały piłkarski zachód. Z tego co zaobserwowałem, w Legnicy są znakomite warunki do prowadzenia akademii piłkarskiej i SMS, a co za tym idzie do wyszkolenia bardzo dobrych piłkarzy – ocenił dr Stępiński. Kandydatów do szkoły podczas testów obserwowali i dopingowali także ich rodzice.

Spośród testowanych we wtorek piłkarzy zostanie wyłoniona grupa najlepszych, która od pierwszego września rozpocznie naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica. W środę podczas podobnych testów o taką szansę powalczą licealiści. Drugi nabór odbędzie się w dniach 20-21 maja.

SMS Plan Lekcji
Podręczniki 2019/20
SMS Dziennik
Strefa Miedzi Legnica

 

"Kiedy czasy są gorsze, nie przestawaj wierzyć, pracuj ciężko, a wszystko się poprawi."

Harry Kane 

 

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015

belka-face-sms_2.jpg

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.