Przyjechali z całej Polski, by dostać się do SMS Miedź!

SMS_Mied-testy.jpgWe wtorek i środę na obiektach treningowych Akademii Piłkarskiej Miedzi odbyła się kolejna tura testów sprawnościowych dla kandydatów do Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Akademii Miedzi. Do Legnicy przyjechali młodzi zawodnicy z całej Polski – niektórzy pokonali ponad 400 km, by powalczyć o miejsce w legnickiej SMS! Podczas naboru wykonywali te same testy i ćwiczenia, co przymierzany do pierwszego zespołu Miedzi reprezentant Trynidadu i Tobago Keon Daniel, co wzbudziło niemałą sensację!

Pojawienie się byłego zawodnika zespołu MLS Philadelhpia Union wywołało wśród młodzieży spore zainteresowanie. 59-krotny reprezentant Trynidadu i Tobago, który ostatnie 3 lata spędził w zespole MLS Philadephia Union, był pozytywnie zaskoczony, że młodzież ma tak dobre warunki do testów. W sumie do pierwszych i drugich klas piłkarskiego gimnazjum i liceum Miedzi zgłosiło się blisko 200 kandydatów! – Wszyscy musieli przejść nasze testy sprawnościowe, ale o ich przyjęciu do szkoły zdecydują nie tylko wyniki sportowe, ale też wyniki w nauce i zachowanie – wyjaśnia Anna Tymińska, pomysłodawczyni SMS Miedź. Legnicki klub walczy o najlepszych zawodników z całej Polski, dlatego trenerzy i skauci Miedzi w poszczególnych rocznikach wytypowali najlepszych zawodników z całego kraju, którzy otrzymali zaproszenia na testy. Do Legnicy na nabór przyjechali młodzi piłkarze z całej Polski! Ponad 50 procent testowanych zawodników pochodzi spoza Legnicy, a w przypadku kandydatów do liceum, to blisko 70 procent! Na liście zgłoszeń przewijały się nawet najbardziej odległe miejscowości: Poznań, Szczecin, Police, Radom, Kielce. Pojawili się także najzdolniejsi chłopcy z regionu Dolnośląskiego, m.in. z Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry czy Bolesławca. Rekordziści przyjechali na testy z drugiego końca Polski. – My z domu mieliśmy do Legnicy ponad 400 km. Ale bez wahania przywiozłem tu syna, bo oferta SMS Miedź jest na tyle dobra, że warto powalczyć o miejsce w tej szkole. Wiemy też, że przy klubie jest bursa, która oferuje bardzo dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia w atrakcyjnej cenie. Zastanawialiśmy się także nad podobną ofertą z Warszawy, ale była ona dużo droższa. Mam nadzieję, że syn się dostanie do Miedzi – mówił jeden z rodziców obserwujących testy.

Przypomnijmy, że dla uczniów spoza Legnicy zakwaterowanie w klubowej bursie kosztuje zaledwie 120 zł miesięcznie. W tej cenie jest nie tylko mieszkanie, ale też pełne wyżywienie i opieka wychowawców. Uczniowie SMS zostaną ponadto wyposażeni w sprzęt sportowy, jak i odzież treningową wysokiej jakości. Postępy w rozwoju graczy będą na bieżąco monitorowane poprzez system testów sprawnościowych, które będą przeprowadzane przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Dodatkowo uczniowie SMS wyjadą też na obozy sportowe oraz wezmą udział w szeregu działań integracyjnych, takich jak wspólne oglądanie i analiza meczów, a nad ich prawidłowym rozwojem będzie czuwać nie tylko kadra trenerska i pedagogiczna, ale także eksperci, a wśród nich dietetyk i fizjoterapeuta.

Lista osób, które pozytywnie przeszły testy, zostanie opublikowana na stronie www.szkola.miedzlegnica.eu do 10 czerwca. Władze szkoły przewidują jeszcze jeden nabór uzupełniający w czerwcu – dokładna data zostanie podana wkrótce na stronie SMS.

SMS_Mied-Daniel_Keon.jpg