przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

We wtorek i środę testy sprawnościowe kandydatów do SMS

testy_sportowe.jpgPrzed nami testy sprawnościowe dla kandydatów do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica. We wtorek testy zdawać będą kandydaci do pierwszej i drugiej klasy gimnazjum, a w środę do pierwszej i drugiej klasy liceum Miedzi.

We wtorek 15 kwietnia o godz. 10.00 na boisku treningowym Akademii Piłkarskiej Miedzi przy ul. Świerkowej odbędą się testy sprawnościowe dla kandydatów do gimnazjum, a w środę 16 kwietnia o godz. 10.00 na boisku przy ul. Świerkowej odbędą się testy sprawnościowe dla kandydatów do liceum. Nad prawidłowym przebiegiem testów, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, będą czuwać trenerzy przygotowania ruchowego i motorycznego. Testy pomogą wytypować grupę dzieci, których sprawność fizyczna pozwoli na kontynuowanie procesu rekrutacji do SMS. Testy obejmują m.in. zwroty z piłką, drybling, grę kontrolną oraz test szybkości. Druga tura testów sprawnościowych odbędzie się w dniach 20-21 maja.

Przypomnijmy, że nauka w Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica – prywatnym gimnazjum oraz liceum – ruszy od września. Szkoła będzie częścią i uzupełnieniem Akademii Piłkarskiej Miedzi – dzieci trenują w Akademii, mieszkają w klubowej bursie, a od września będą jeszcze uczyć się w szkole Miedzi. Na początek powstaną pierwsze i drugie klasy gimnazjum (rocznik 2000 i 2001) oraz liceum (rocznik 1997 i 1998). W pierwszym roku istnienia SMS nauka w niej będzie bezpłatna. Być może będzie tak również w latach kolejnych. Jeśli zostaną wprowadzone opłaty to na pewno nie wyższe niż 50 zł miesięcznie. Dla uczniów spoza Legnicy zakwaterowanie w klubowej bursie kosztuje zaledwie 120 zł miesięcznie. W tej cenie jest nie tylko mieszkanie, ale też pełne wyżywienie i opieka wychowawców. Uczniowie zostaną ponadto wyposażeni w sprzęt sportowy. Siedziba SMS będzie się mieścić w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. W programie szkolenia przewidziano aż 16 godzin zajęć sportowych tygodniowo, prowadzonych w szkole przez trenerów klubowych Miedzi, aby zachować ciągłość szkolenia. Treningi piłkarskie będą się odbywały m.in. w bazie treningowej Akademii Piłkarskiej Miedzi przy ul. Świerkowej w Legnicy, w oparciu o wieloletni program szkolenia, opracowany w ostatnim czasie w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

SMS Plan Lekcji
Podręczniki 2019/20
SMS Dziennik
Strefa Miedzi Legnica

 

"Kiedy czasy są gorsze, nie przestawaj wierzyć, pracuj ciężko, a wszystko się poprawi."

Harry Kane 

 

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015

belka-face-sms_2.jpg

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.