Zakończenie egzaminów maturalnych 2021

Matura_zakoczenie_m.jpg12 maja egzaminem pisemnym z biologii na poziomie rozszerzonym tegoroczni maturzyści naszego LO zakończyli zdawanie egzaminu dojrzałości w tej sesji.  Wyniki egzaminu maturalnego (w terminie głównym i dodatkowym) zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym ogłoszone zostaną 5 lipca 2021 r., a dla osób poprawiających egzamin w sierpniu - 10 września 2021 r. Przypomnijmy, że aby matura została uznana za zdaną, należy zdobyć minimum 30% punktów – dotyczy to przedmiotów obowiązkowych. W 2021 r. maturzyści nie muszą obowiązkowo przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej. Maturzyści, aby poznać wyniki, będą musieli zalogować się na portal uruchomiony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Swój indywidualny login i hasło każdy abiturient liceum otrzymał od dyrektora szkoły. Jeśli absolwent zgubił swoje hasło, musi ponownie zwrócić się w tej sprawie do szkoły. Każdy uczeń będzie miał prawo do wglądu swoich prac, ale wymaga to wcześniejszego zgłoszenia do OKE.